Buď věrný sám sobě...Sni...a buď natolik sebevědomý, aby se ten sen vyplnil.
Blog nejen o focení, ale také o vaření.

Prosinec 2014

LINECKÉ ČOKOLÁDOVÉ

25. prosince 2014 v 20:42 | Isabell |  CUKROVÍ
Ahoj Usmívající se

Tak abych nějak tradičně shrnula vše, co se za poslední týdny odehrálo. Řeknu jenom to nejpodstatnější. Usmívající se
de MaupassantVe škole proběhla opět každoroční recitační soutěž a já se ji zase počtvrté zúčastnila. Připravila jsem si a naučila prózu od Guy de Maupassanta - Rozvod. Po mých cca 15 minutách recitace jsem dokončila svůj přednes. Porota vyhlásila vítěze a já to vyhrála, Usmívající se dokonce i hlas lidu. Je hezké vidět své úspěchy, když už to není škola, tak je to recitace to je ono v čem vynikám nad ostatními. Velké dík má i jedna paní profesorka, která mě mírně zaškolovala. Usmívající se

18. prosince 2014 se v Praze v O2 aréně konal hokej Česko - Švédsko. Už 2 měsíce jsem na něj měla lístky. Jela jsem tam s kamarádkama Hannah a Carolyn. Koupily jsme si dresy, šály a barvy na obličej. Hannah má svou velkou vlajku, tak tu jsme zužitkovaly také. Česko prohrálo 4:6. Přesto předvánoční prázdniny (v mém budoucím pracovním městě) (pokud to nebude Japonsko) jsme si užily. Usmívající se V Praze je tolik lidí a všichni jsou odlišní. Můžete mluvit s lidmi na potkání, především tam jsou milí, krásní a ušlechtilý mladí japonci. ♥ ♥ ♥ ♥ Usmívající se


Viděla jsem Hobita! Poslední díl této úžasné trilogie. Usmívající se

Na Štědrý den jsem zpívala v kostele, jako každý rok. Tentokrát to bylo ještě lepší, než předchozí roky. Usmívající se A Ježíšek byl opravdu štědrý. Dostala jsem profi blesk na foťák, paměťovou kartu, na kterou se může nafotit až 10 tisíc fotek a Evenstar (Světlo večernice) to je ten náhrdelník, co měla Arwen z Pána Prstenů. Usmívající se No a japonskou uniformu z mého oblíbeného anime Vampire Knight.


Pečeme i normální linecké cukroví, ale tento rok (jako vždy) jsme s mamku chtěly zkusit něco nového. Do lineckého těsta se akrotá přidalo kakao a ejhle, jiný druh cukrovíčka je zrozený.


RECEPT

* 500g polohrubé mouky
* 170 g cukru
* 1 vajíčko
* 350 g másla
* citronová kůra
* 4 lžíce kakaa
* čokoláda na vaření
* posypka
* marmeláda

POSTUP

Všechny suroviny dáme dohromady a vyválíme těsto.
Vložíme na půl hodinky do ledničky.
Vyválíme placku a vykrajujeme kolečka.
Kolečka rozprostřeme na plech a pečeme cca 15-20 minut.
Po vychladnutí natřeme marmeládou a přiklopíme druhým kolečkem.
Polijeme čokoládou a posypeme barevnou posypkou.

ČOKOLÁDOVÉ MUFFINY

7. prosince 2014 v 21:26 | Isabell |  MUFFINY
Ahoj Usmívající se

Každý den jsem velice zaneprázdněná, ale tento víkend jsem si udělala tak nějak volno. V pátek jsem byla na plese v sobotu byla generálka na Mikulášskou besídku 2015 a dnes v neděli jsem od rána byla na faře a pak se pohádka od 15:00 konečně hrála. Vůbec jsem se neučila, ale nemám z toho vůbec špatný pocit Smějící se Jen se budu opravdu hodně modlit, aby zítřejší den byl pro mě procházkou růžovým sadem.
Tu jsou nějaké fotečky z Mikulášské besídky. Usmívající se Hrála jsem maminku (z Arabské země) měla jsem syna Abů Bdíma a Abů Spíma. Kteří šli do světa najít si ženu, ovšem místo ženy se vrátili s kouzelnou konvicí, uvnitř byl Džin. Džin se tal pak mým mužem a vyčaroval Abůovi Spímovi a Bdímovi dvě ženy. V pohádce vystupoval Aladinův syn a Alí táta (vůdce loupežníků) a loupežníci, kteří se pak proměnili v ženy. Usmívající se


Svatba Zapisuji hříšné duše pro čerta s mým synem S holkama tradiční skoky

Zbývají dva týdny do Vánoc a do školy toho mám opravdu ještě hodně. Profesorka mě bude zkoušet z maturitních otázek z účetnictví a já je ještě vůbec neumím. Také za týden mě čeká moje poslední recitační soutěž na OA (dala jsem si vysoké ambice na výhru) a vybrala si opět prózu na zasmátí.
Na co se těším po Vánocích, tak to je maturitní ples. Máme devět lístků k dispozici, což je strašně supr! Usmívající se
Stále dokola si pouštím tuto písničku, vyjadřuje přesně moje pocity. Na jednu stranu jsem Anna a na druhou Elza.Těšení se na maturitní ples - radost, volnost, jásání, divokost, šílenost, praštěnost, otevřenost. Na druhou stranunu mám obavy z maturity a celkově z toho všeho, co se může stát, protože vše se vám může během pár minut nečekaně obrátit a vy spadnete ke dnu. Obavy, strach, uzavřenost, upjatost a především nedůvěra a opatrnost a nedůvěra k druhým lidem.

Muffiny jsem pekla na Mikulášskou pohádku.

RECEPT
* 175 g cukru
* 100 ml oleje
* 1/2 vanilkového cukru
* 2 vajíčka
* 200 g polohrubé mouky
* 1/2 prášku do pečiva
* 175 ml mléka
* 3 lžíce kakaa
KRÉM:
* 3 lžíce hrubé mouky
* 1/4 ml mléka
* 200g másla
* 100 g moučkového cukru
* 1 šlehačka z pytlíku
* 150 ml mléka
* ztužovač šlehačky
* kakaový pudink
POSTUP:
Vejce, cukr a olej ušleháme v mixovači cca 10 minut.
Potom přidáme zbytek ingrediencí, včetně kakaa a mixujeme dalších 5 minut.
Formu na muffiny vymažeme a vysypeme moukou.
Nalijeme těsto na plech.
Pečeme na 175 stupňů cca 40 minut.
KRÉM:
Z hrubé mouky a 1/4 ml mléka uvaříme kaši.
Necháme vychladnout.
Uvaříme kakaový pudink ze 150 ml mléka který také necháme vychladnout.
Vyšleháme cca 5 minut máslo s cukrem.
Uděláme šlehačku a přidáme ztužovač.
Potom vše smícháme a ušleháme dohromady.
Dáme do ledničky ztuhnout.
Muffiny zdobíme cukrářským pytlíkem.
Můžeme posypat barevnou posypkou.