Buď věrný sám sobě...Sni...a buď natolik sebevědomý, aby se ten sen vyplnil.
Blog nejen o focení, ale také o vaření.

Říjen 2014

JABLEČNÝ ŠTRŮDL

25. října 2014 v 21:20 | Isabell |  ZÁVINY
Ahoj Usmívající se

Čtrnáct dní jsem byla nemocná a v kuchyni jsem se vůbec nemotala, byla jsem ráda, že vůbec jsem. Smějící se Za tu dobu jsem přežívala na Pánovi Prstenů nesestříhané scény, pohádkách a Narutovi.
Vlastně hned po mých narozeninách se mi neudělalo moc dobře a skočil na mě ošklivý vir, který mi udělal neplechu v celém těle a především v krku. Nejhůře to beru z toho pohledu, že nemůžu trávit svůj volný čas s miláčky koníky a mým poníčkem. Myslela jsem si, že už v pondělí budu moci do stájí jet, ale musím ještě týden počkat, protože moje tělo je opravdu velmi křehké a slabé a cestu na kole bych asi nezvládla. Jediné co budu moci dělat je, že můžu chodit ven na procházky. Usmívající se Nejspíše provětrám mého dalšího čudlíčka mazlíčka a to je můj NIKON D3500.
Ještě jedna věc, kterou týden nesmím dělat a to je nesahat na mou Krásku-Sweetie Belle-Sweetie-Hoblietku-Pištilku. To je moje milované morčátko.
Opět máme období, kde všude kolem nás jsou jablka, plno jablek. Mamka jich dostala hodně od svých kolegů a je na mně, jak je zužitkuji.
Dlouho jsem nedělala jablečný štrůdl a tak to musím ihned napravit. Usmívající se

RECEPT

* 1 listové těsto
* 1 mísa nastrouhaných jablek
* 1 šálek skořice
* 1 šálek strouhanky
* hrst rozinek
* 1 lžíce rumu
* 1 šálek cukru

POSTUP

Listové těsto rozválíme.
Potom ho posypeme strouhankou a cukrem.
Na to vše dáme jablka, posypeme skořicí, rozinkami a polijeme rumem.
Nejprve přiklopíme hrany (aby jablka nevypadla) a potom štrůdl klasicky zabalíme.
Dáme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme v troubě na 180 stupňů cca 45 minut.
Při podávání pocukrujeme.

NAROZENINY

14. října 2014 v 17:44 | Isabell
Ahoj Usmívající se

tento článek vsunu trochu někam jinam. Nebude to nic o jídle a ani nic s jídlem společného, tedy tak jenom trochu, bude se to týkat mých narozenin.
Dne 11. 10. 2014 mi bylo devatenáct let, ale podle mého chování a tím, že nosím stále hlavu někde v oblacích si připadám nanejvíš tak na sedmnáct. Kdybych nepočítala nějaké ty problémy, které máme všichni a strach z maturity, tak jsem vlastně nejvíc FREE Smějící se Naučila jsem se spoustu nových věcí a také to, že člověk musí být vždy nad věcí, už i jen pro to, aby se ze všeho nezhroutil a nezbláznil a to mu umožňuje být stále tak svěží, plný energie a lásky k druhým Usmívající seNarozeniny mám strašně ráda a užívám si v ten den každou chvilku.
Tyto narozeniny jsem strašně chtěla vysněný dortík.... Můj Malý Pony .....přeci jen mi ho mamka vytvořila, dokonce i s Pinkie Pie! Usmívající se


Další den jsem slavila s kamarádkama a opět (jak se říká) jsme si prodloužily život. Smějící seV pátek, den před mým dnem D jsem byla ve stáji a moji čtyřnozí a dvounozí kamarádi mi také přáli, což bylo velice roztomilé. Usmívající seDÝŇOVÁ POLÉVKA

2. října 2014 v 20:21 | Isabell |  POLÉVKY
Ahoj Usmívající se

Září nás čeká až zase za rok a máme před sebou říjen (teprve, nebo už?) Nerozhodný Každopádně hodiny ve škole utíkají děsivě pomalu, možná jsem za to ráda... ale to, že ve škole jsem teprve měsíc, tak mi to připadá, jako bych tam byla už alespoň tři.
U nás doma se změnila jedna věc a to, že naše indukční deska se musela odendat a je teď z toho normální sporák, který nevipadá až tak esteticky dobře. Křičící Ale vaří se na něm dobře.

Také jsem tento týden dohrála svou oblíbenou hru Assassins Creed 4 Black Flag a konec byl tak krásný a dojemný, že i ta slzička ukápla Usmívající se Ze všech Assassinů, které jsem hrála, tento měl nejkrásnější konec.
Hlavní postava Edward Kenway, odešel od své ženy a stal se pirátem (kapitánem lodi Kavka), dobýval si slávu, čest a peníze. Tak činil asi 7-8 let. Za tu dobu našel spoustu přátel, ale i takových přátel, kteří se během příběhu proti němu obrátili zlou tváří. Na konci, jeho dobrá přítelkyně Anne Bonny zpívá písničku a Edward vidí u stolu jeho zesnulé přátele, kteří se na něho smějí. Potom uvidí přijíždět loď, která mu veze jeho dceru (jeho žena Carolyn zemřela) dcerka ho vidí poporvé v životě. Edward se vydá na cestu dobra, bez pirátství a plně se věnuje své dceři a dohání chvíle ztracené a zmeškané, když svou "hloupostí" dal přednost slávě, penězům, než své rodinou. šťastný konec.

A teď k polévce.
Vzhledem k tomu, že začíná podzim tak všude ve městě se dá sehnat (i docela v akci Smějící se) dýně. Miluji dýni.
Přemýšlela jsem, zda neudělat kaši, nebo zapéct k masu atd... ale polévka se mi zdála jako nejlepší varianta.RECEPT

* 1 dýně (máslová) nakrájená na malé kostičky
* 3 lžíce másla
* 1/2 malé cibule, nakrájené na kostičky
* 2 lžíce třtinového cukru
* 600 ml vody
* 1 hovězí bujón
* 1 zeleninový bujón
* 1 kelímek smetany
* lžička soli
* špetka pepře
* 3 lžíce oleje

POSTUP:

Do hrnce dáme máslo, sůl, pepř, olej, cibulku,cukr a lehce osmahneme.

Potom přidáme dýni a asi 3 minutky necháme v hrnci a promícháváme.

Zalijeme vodou, přidáme oba bujóny a necháme pod pokličkou cca 20 minut.

Pak přidáme smetanu a další 3 minutky vaříme.

Ponorným mixérem rozmixujeme částečky dýně, dokud nevznikne krémová polévka.