Buď věrný sám sobě...Sni...a buď natolik sebevědomý, aby se ten sen vyplnil.
Blog nejen o focení, ale také o vaření.

Červen 2013

ŠPÍZ

30. června 2013 v 14:42 | issaabbeell |  FOOD STYLING
Ahoj Usmívající se

dnešní nedělní oběd patřil špízům s mou milovanou česnekovou zálivkou =)
Mamka a bráška k tomu měli americké brambory, ale ty jsem na focení zavrhla.... špízky jsem vyfotila, ještě než jsem je dala do trouby. =)PALAČINKOVÉ HODY

29. června 2013 v 12:46 | issaabbeell |  FOOD STYLING
Ahoj Usmívající se

Mamka včera večer k večeři dělala palačinky, já jsem je včera neměla.... ale dnes ráno jsem si jednu k snídani vzala.... konečně mám čas na snídani, jak chci a tak jsem si mohla nazdobit stůl, jak jsem chtěla a mohla, a žádný čas mě netlačil. =)
Palačinky jsou výborné k focení =) stačilo několik jahod, džem, oříšků, piškotků atd..... nazdobila jsme si stůl k focení a udělala jahodový koktejl =)
Potom jsem nejméně 20 minut v kuse fotila =) spolupracovala se mnou i babička, která mi různě vidličky a lžičky přidržovala, abych je měla tak, jak jsem chtěla... =)
Potom jsem si s babičkou mohla vychutnávat snídani a hned po ni, jsem se vrhla na prohlídku fotek. =)

HŘÍCH LÉTA

22. června 2013 v 12:34 | issaabbeell |  FOOD STYLING
Ahoj Usmívající se

Sice jsem tento pohár nezdobila, ale fotila jsem ho ;)
Když moje skoro-teta měla promoce na Ing. tak nás pozvala na veliký oběd do jedné krásné hospůdky s výhledem na celé město Brno =)
Jako dezert jsem měla tento pohár, teda ten jsem jako jediný spapala =D na jednu stranu se hodil, protože bylo šílené vedro a dusno =)
Samozřejmě k dispozici byl i pohár horké maliny, ovocné pohárky, palačinky se zmrzlinou atd... ale pohár se mi líbil na focení =)
NEJLEPŠÍ VEČEŘE

21. června 2013 v 13:59 | issaabbeell |  FOOD STYLING
Ahoj Usmívající se

Dnes večer konečně zapršelo a déšť zalil všechny rostliny a suchou zem, však už bylo načase =)

Včera k večeři jsem měla nakrájenou zeleninu, sýr a dvě patičky z bagetky, namazanou česnekovou pomazánkou, velice vydatná večeře a hlavně vhodná, do těchto veder. =)
Musím ještě dodat, že nejlepší nápoj, který k tomu byl .... je vychlazená bezová šťáva =)

ČERNÝ BEZ

20. června 2013 v 16:19 | issaabbeell |  FOOD STYLING
Ahoj Usmívající se

Kvete černý bez a já jsem řekla mamce, abychom šly na bez a udělaly šťávu. Bez nám roste před domem v místím lesíku, samozřejmě trháme jen ty, co jsou nahoře ;) Bezová šťáva je typická pro letní osvěžení, ještě když je krásně vychlazená z ledničky! =)
Tentokrát jsem udělala i menší experiment =) Obalila jsem umyté bezové květy do lívancového těsta a usmažila. Usmažit stačí na olivovém oleji, či na pravém másle =) a samozřejmě hned po dosmažení ještě důkladně ubrouskem odsát olej ;)
K tomu jsem si udělala koktejl z kiwi a ozdobila pomerančovou kůrou. =)SEŠENKY

16. června 2013 v 11:17 | issaabbeell |  FOOD STYLING
Ahoj Usmívající se

Sušenky, které jsem pekla, tam jsem je samozřejmě musela i vyfotit ;) Pořád mě napadal nový a nový způsob jak je vyfotografovat.
Na první fotce je udělaný i nektarinkový koktejl, protože s ním to vypadá přeci jen trochu chutněji. =)PEČENÍ JABLEČNÝCH MÜSLI SUŠENEK

15. června 2013 v 11:56 | issaabbeell |  FOOD STYLING
Ahoj Usmívající se

Včera jsem pekla opět nový recept =) Jablečné müsli sušenky, které nejsou extrémně těžké na organismus, co se týče jejich konzumace a stravování =)
Dala jsem do nich ovesné vločky, cornflakes, co je ten základ.....může se do nich dát několik různých druhů vloček, já jsme například měla jen ovesné, tak jsem do nich ješě přidala sama od sebe cornflakes, abych zvýšila objem ;)
Potom jsem přidala bílý jogurt, nastrouhaná jablka, rozinky, lžičku skořicového cukru a 80 g třtinového cukru (aby to mohla konzumovat i moje celá rodina) =)přidala jsem vajíčko a vše se pořádně rozmíchalo =) Mně příprava trvala déle, protože jsem každou chvilkou fotila postup =)
A jako v poslední řadě se vyhřála trouba na 180 stupňů a z ovesného těsta jsem udělala bochánkové placičky a dala do trouby. =)

Výsledek byl úžasný! =)

Jednu sušenu jsem měla k večeři + vločky s medem a rozinkami na pánvičce....doporučuji! =)

Nejprve si smíchat vločky + cornflakes....Smíchámepřidáme jablka

Opět vše smícháme


ŠNECI

14. června 2013 v 15:14 | issaabbeell |  FOOD STYLING
Ahoj Usmívající se

Můj bráška se mohl vytáhnout a předvést, jak perfektně umí péct a vařit =) Upekl šneky... ovšem šneky z listového těsta ;)
Focení potom bylo už na mně ;)
CHŘEST

11. června 2013 v 21:28 | issaabbeell |  FOOD STYLING
Ahoj Usmívající se

Konečně jsme se také mohla dostat k blogu =) Po těch všech čtvrtletních prací a písemkách se zkoušením...
Jsem ráda, že už prodávají na trzích chřest, protože je výborný a zdravý! =) Měla jsem ho k obědu a byl vynikající. =)BANÁNOVÁ BUCHTA

2. června 2013 v 14:04 | issaabbeell |  FOOD STYLING
Ahoj Usmívající se

Další fotografickou obětí se stala má upečená banánová buchta =D
Původně buchta je jen s čokoládovou polevou, ale jako dekoraci jsem přidala šlehačku, oříšky a kousky kandovaného ovoce, kandované ovoce proto, protože je barevné a hned to buchtu víc rozzářilo. =)
Šlehačku jsem tam dala z důvodů hezké ozdobné čepičky, šlehačkou nic nezkazím. =D Oříšky se Dobře fotí a jako dekorace se k buchtě hodí, nejen že jsou v ní zapčené, ale i jako ozdoba. =)